Napisane przez: ireadisaw | 30 stycznia 2011

What World Day it is? (Jaki Swiatowy Dzien to jest?)


Kiedy serfowałam w sieci i zuważyłam tytuł ” Światowy Dzień Nutelly, 5-tego lutego…Powiedz Cooo?” to musiałam powiedzieć: Cooo? I zapytać co jeszcze? Zaczłam zatem poszukiwania i znalazłam właściwą stronę Dnia Nutelly dowiadując się jednocześnie, że w tym roku ludzie poraz 5-ty będą świętować ten czekoladowo- orzechowy przysmak.
Myślę, że w poczuciu upamiętnienia rzeczy, które lubimy nie ma nic złego. Dlaczego mamy świętować nasze urodziny, imieniny, wydarzenia historyczne, lub ludzi w ogolnosci, ale nie uhonorować rzeczy, które ulepszają, uzabawniają, itd. nasze życie?

W moich poszukiwaniach honorowych dni dla tego co ja lubię   dowiedziałam się, że Światowy Dzień Książki przypada w Wielkiej Brytani i Irlandi 3- ciego marca, a w pozostałej części świata 23-ciego kwietnia. Międzynarodowy Dzień Teatru odbędzie się 27 marca, a Międzynarodowy Dzień Tańca 29 kwietnia.
Z moich upodobań z żywności odnalazłam Dzien Sera przypadających 29 października. Nie mogłam znależć Dnia Orzechowego, ale trafiłam na Światowy Dzień Pistacji, który zbiegiem okoliczności przypada w tym samym dniu co Dzień Czekolady, 26 lutego.

Ciekawostką jest że uświętnianie nutelli i czekolady wydarza się w lutym i pomiędzy obu dniami ludzie na świecie kupują czekoladę i kwiaty z okazji innego święta: Dnia Walentego.  Przez cały miesiąc wszyscy wielbiciele czekolady mogą spożywać czekoladę bez poczucia winy. Mam już swój zapas na nadchodzący miesiąc. Muszę tylko dodać pistacje do listy zakupów.

A Ty, drogi czytelniku, czy lubisz czekoladę? Czy uważasz, że ludzie powinni poświęcać swój nakład na organizowanie  dni nutelli, czekolady lub innych produktów żywnościowych.? Proszę napisz kilka słów.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Kategorie

%d blogerów lubi to: